A 2018/2019-es tanév megnyitására a Jászapáti Szent Imre Katolikus Iskolában szentmise keretében került sor. Augusztus 31-én du. 5 órakor kértük a Szentlélek segítségét iskolánk pedagógusai, tanulói számára, hogy minél eredményesebb legyen az intézményben folyó oktató-nevelő munka, valamint a szülőknek, hogy segítsék gyermekeik testi-lelki fejlődését. A szentmise elején Kladiva Imre plébános úr köszöntötte a megjelenteket. A szentmisén új káplánunk, Czókoly Sándor atya buzdító szavait halhattuk, aki felhívta figyelmünket a 3 T-re: a tanteremre, a tornateremre és a templomra, amelyek a gyermekek nevelésének helyszínei a katolikus iskolában. A liturgikus rész után Kalmár Istvánné intézményvezető tanévnyitó gondolatait hallhattuk, majd a gyerekek verseivel és aktuális információk közlésével fejeződött be a tanévnyitó ünnepély.